Policjanci pomagają bezdomym

08 grudnia 2014r. | Drukuj

Policjanci ze Słupska wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przeprowadzili działania, w trakcie których odwiedzali miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Celem tej akcji było uchronienie bezdomnych i potrzebujących pomocy przed wychłodzeniem organizmu. W kilku z tych miejsc policjanci zastali osoby, którym przekazano informacje dotyczące możliwości skorzystania z oferty słupskich noclegowni i ogrzewalni.

Policjanci, poza wypełnianiem swoich codziennych obowiązków, w obliczu zbliżającej się zimy zwracają szczególną uwagę na bezdomnych i najbiedniejszych. To właśnie z myślą o nich funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzali w nocy działania, w trakcie których sprawdzali miejsca gdzie mogą przebywać te osoby.Każdego roku w okresie jesienno – zimowym niestety odnotowuje się przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. Wśród poszkodowanych są także osoby bezdomne. Co prawda nie brakuje instytucji świadczących pomoc, jednak skorzystanie z ich oferty nie zawsze spotyka się z akceptacją tych do których jest kierowana.

– Policjanci wsparci pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku odwiedzali pustostany, ogródki działkowe, parki i kanały ciepłownicze na osiedlach. To najczęściej w tych miejscach schronienia przed chłodem szukają bezdomni – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Tego typu działania policjantów, zaplanowane są cyklicznie. Kolejne odbędą się jeszcze przed świętami.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz