Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz gościł w AWFiS

06 listopada 2014r. | Drukuj

5 października w Sali Kongresowej AWFiS pracownicy i studenci mogli wysłuchać wykładu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na temat inwestycji poczynionych w naszym mieście w latach 2010–2014.

Fot. Beata ZARACH

Fot. Beata ZARACH

Prezydent Adamowicz przybył do Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu na zaproszenie Jego Magnificencji Rektora, prof. nadzw. dr. hab. Waldemara Moski, który w krótkim powitalnym przemówieniu akcentował ogromne zaangażowanie Miasta Gdańska w rozwój AWFiS i dziękował za okazaną pomoc, bez której wiele inicjatyw nie udałoby się zrealizować, między innymi remontu budynku byłej szkoły sportowej, która dzisiaj służy administracji i pracownikom oraz studentom Wydziału Turystyki i Rekreacji czy termomodernizacji Uczelni, ale także rozbudowy mariny w NCŻ-cie. Podobnie jest z inwestycjami dopiero planowanymi, jak budowa Hali Gimnastycznej Leszka Blanika. Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego.

Z kolei Prezydent Paweł Adamowicz dziękował Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu za propagowanie idei społeczeństwa opartego na zdrowiu oraz podkreślał ścisły związek gospodarczego rozwoju miasta z zapotrzebowaniem na absolwentów takich właśnie uczelni jak Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu. Rozwój miast przekłada się bowiem na wielość ofert dobrze płatnej pracy, ta natomiast powoduje bogacenie się społeczeństwa – mówił Prezydent Adamowicz – a bogate społeczeństwo i podwyższająca się jakość życia generuje zapotrzebowanie na takich specjalistów jak trener personalny, czy trener osobisty, ale także na nauczycieli wychowania fizycznego, bo praca przyciąga młodych, którzy przybywają do Gdańska i bez obaw zakładają rodziny.

Fot. Beata ZARACH

Fot. Beata ZARACH

Prezydent Adamowicz, przywoławszy najważniejsze inwestycje poczynione w Gdańsku, zwrócił uwagę, że nasze miasto konkuruje z innymi miastami właśnie o pracę, której – dzięki licznym inwestycjom w drogi, w transport publiczny itp. – z roku na rok jest w Gdańsku coraz więcej, bo przyjazne miasto, oferujące wielu wartościowych absolwentów rozmaitych szkół przyciąga inwestorów, a ci tworzą nowe miejsca pracy i w ten sposób koło się zamyka. Z kolei rozwój gospodarczy miasta sprzyja wielu inwestycjom w sferze społecznej, których w Gdańsku w ostatnich latach także nie brakowało.

Po wykładzie nie zabrakło pytań o to, w jaki sposób miasto Gdańsk może się przyczynić do jeszcze ściślejszej współpracy AWFiS z biznesem, czy o miejsca pracy w szkołach dla absolwentów Akademii, nauczycieli wychowania fizycznego.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz