Dyrektor PUP w Słupsku zwolniony za kandydowanie do sejmiku z listy PSL?

27 października 2014r. | Drukuj

W piątek Powiatowa Rada Zatrudnienia na wniosek starosty słupskiego odwołała ze stanowiska dotychczasowego dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku, Janusza Chałubińskiego. Oficjalny powód to wiek emerytalny dyrektora, a nieoficjalny start w wyborach samorządowych Janusza Chałubińskiego z listy PSL.

fot. slupsk.pl

fot. slupsk.pl

– Dla mnie jest to dziwne i niezrozumiałe, że człowiek, który zostaje odznaczony na sesji Rady Powiatu Słupskiego medalem za zasługi zostaje odwołany ze stanowiska. Odwołanie Janusza Chałubińskiego ewentualnie powinno nastąpić dwa lata temu, na miejscu starosty nigdy bym się nie zdecydował na taki ruch teraz – komentuje Arkadiusz Walach, członek Powiatowej Rady Zatrudnienia.

– Nie rozumiem tej decyzji, ponieważ w tamtym tygodniu poinformowałem starostę, że z dniem 30 listopada będę chciał wypowiedzieć umowę o pracę – mówi Janusz Chałubiński, dyrektor PUP w Słupsku.

Podkreśla, że staroście mogło nie spodobać się to, że startuje do Sejmiku Województwa Pomorskiego z listy PSL.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz