Pasje w drewnie ukryte

21 października 2014r. | Drukuj

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na wystawę czasową „Pasje w drewnie ukryte”, którą można oglądać w Młynie Zamkowym od 22 października do 15 grudnia. Wystawa jest pokłosiem III Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Artystów Nieprofesjonalnych, który odbył się w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach w dniach 31 sierpnia – 9 września.

fot. MPŚ

fot. MPŚ

W plenerze wzięło udział 10 osób. Uczestnikami byli artyści ze Słupska i powiatu słupskiego, z innych powiatów województwa pomorskiego, z powiatu cieszyńskiego, współpracującego z powiatem słupskim, a także z Niemiec. Rzeźby, które powstały, nawiązują do życia i pracy dawnych mieszkańców wsi słowińskich.

Plener został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego i Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie.

Organizatorem pleneru jest Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego KLUKA w partnerstwie z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz