Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa .Debata społeczna na zakończenie sezonu w Rowach

24 września 2014r. | Drukuj

Blisko 40 osób przybyło do świetlicy wiejskiej w Rowach na debatę społeczną poświęconą podsumowaniu sezonu turystycznego i poprawie bezpieczeństwa miejscowości nadmorskich w gminie Ustka.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Debata poświęcona była posumowaniu sezonu turystycznego w Rowach jak i zapewnieniu bezpieczeństwa w kurortach nadmorskich gminy Ustka. Celem debaty było zdiagnozowanie realnych oczekiwań społecznych wobec Policji, a następnie wypracowanie rozwiązań związanych z lokalnymi problemami społecznymi.

– Szczególnie w miejscowościach turystycznych wymagana jest dyskusja społeczna, z której wnioski posłużą nam do wypracowania zasad współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region – powiedział rozpoczynający debatę Komendant Komisariatu Policji w Ustce komisarz Grzegorz Gadoś.

Komendant w swojej prezentacji przedstawił jakie siły i środki Policjantów zostały skierowane w tym roku do pracy w gminie Ustka. W dalszej części odniósł się do danych statystycznych obrazujących efektywność pełnionej służby. Podkreślił także wagę pomocy finansowej jaką Wójt Gminy Ustka przekazała policjantom w tym sezonie na realizację zadań związanych z bezpieczeństwem. W podsumowaniu wysoko ocenił pracę policjantów, sezon uznał za bezpieczny, bardzo dobrze przygotowany i zabezpieczony.

W dalszej części debaty głos zabrał zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku, podkom Janusz Dwulit. W swojej wypowiedzi skupił się na sprawach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Pochylić się należy nad odwiecznym problem związanym z parkowaniem pojazdów nie tylko w strefie zamieszkania w miejscu do tego nie wyznaczonym w Rowach i Poddąbiu ale również na terenach leśnych pomiędzy miejscowościami Poddąbie – Wytowno w Dębinie, Orzechowie, Lędowie i Modlinku – mówił naczelnik. Twierdził, iż należy rozważyć zmiany oznakowania dróg i wyznaczenia dodatkowych parkingów samochodowych w tych miejscach.

Po tych wystąpieniach rozpoczęła się dyskusja, oraz pytania uczestników debaty. Głos zabierali przedstawiciele lokalnego biznesu-mieszkańcy gminy. Każdy z rozmówców zwracał uwagę na potrzebę uświadamiania społecznego w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa wypoczynku turystów. W trakcie dyskusji ustalono, iż w sprawach bezpieczeństwa mieszkańcy będą wspierać działania Policji na swoim terenie i sygnalizować ewentualne zmiany, które mogły by wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa lokalnego.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz