Targi bursztynu AMBERMART 2014

29 sierpnia 2014r. | Drukuj

Targi AMBERMART otwierają jesienny sezon wystawienniczy, pozwalając zagranicznym kupcom na uzupełnienie oferty po sezonie letnim, a przede wszystkim przed grudniowym szczytem handlowym.

fot. AmberEXPO

fot. AmberEXPO

Zakres tematyczny targów obejmuje srebrną i złotą biżuterię z bursztynem, biżuterię i przedmioty dekoracyjne z bursztynu, kamienie kolorowe, upominki oraz sztukę użytkową. W targach AMBERMART 2014 udział zapowiedziało 190 wystawców z Polski i zagranicy.

Zakres tematyczny targów obejmuje srebrną i złotą biżuterię z bursztynem, przedmioty dekoracyjne i upominki z bursztynu, lampy witrażowe, kamienie jubilerskie oraz sztukę użytkową.

W Galerii Projektantów – zorganizowanej przy współpracy Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych – swoje prace wystawiać będzie 23 artystów. W programie imprezy również: wystawa znaleziska archeologicznego z gdyńskiego lasu, wystawa obiektów przyrodniczych przygotowana przez Muzeum Inkluzji przy Uniwersytecie Gdańskim oraz wystawa Mariusza i Kamila Drapikowskich „Sztuka w Kręgu Sacrum” w Muzeum Bursztynu.

Na finał targów wielka atrakcja – Święto Ulicy Mariackiej, najpiękniejszej uliczki Głównego Miasta, która słynie z bursztynowych galerii. W programie m.in.: koncerty, wernisaże biżuterii i sztuki, baśnie i legendy, poezja, pokazy pracy warsztatów bursztynniczych, warsztaty dla dzieci oraz pokaz mody i biżuterii. Święto Ulicy Mariackiej odbędzie się już po raz 5, a jego organizacja jest możliwa dzięki współpracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, instytucji kultury oraz właścicieli tamtejszych galerii.

Godziny otwarcia:

  • 29 sierpnia 10:00-18:00
  • 30 sierpnia 10:00-17:00 oraz Święto ul. Mariackiej

Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze