W sierpniowe weekendy bezpłatny przejazd autostradą A1

06 sierpnia 2014r. | Drukuj

W sierpniowe weekendy kierowcy podróżujący autostradą A1 będą zwolnieni z opłat. Decyzja rządu ma pomóc w rozładowaniu korków na tej trasie.

www.skanska.pl

www.skanska.pl

Do końca wakacji kierowcy udający się nad morze autostradą A1 nie będą musieli płacić za przejazd. Jest to tymczasowe rozwiązanie mające na celu zmniejszenie ogromnych korków, które tworzą się przed bramkami poboru opłat.

– Podjęliśmy decyzję, aby zwolnić z opłat kierowców na bramkach na autostradzie A1 we wszystkie weekendy sierpniowe. To powinno zmniejszyć korki – poinformował dziś premier Donald Tusk. Zwolnienie z opłat będzie obowiązywało we wszystkie sierpniowe weekendy od piątku od godziny 16.00 do niedzieli do północy. Dodatkowo w tzw. długi weekend związany ze świętem 15 sierpnia, zwolnienie z opłat będzie obowiązywało już od 14 sierpnia.

Premier podkreślił, że obecne rozwiązania mają charakter doraźny, ale następny okres wakacyjny ma być już w innym rygorze poboru opłat.  Wskazał również, że  wśród przyszłych rozwiązań rząd rozważa  wprowadzenie poboru elektronicznego lub systemu winiet.

Straty Krajowego Funduszu Drogowego wynikające z odstąpienia od poboru opłat pokryte zostaną z rezerwy celowej premiera. Suma ta nie powinna przekroczyć 20 mln złotych.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz