Słupscy policjanci z wykładem dla słuchaczy

04 czerwca 2014r. | Drukuj

Policjanci ze słupskiej drogówki podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku w zakresie ujawniania wykroczeń drogowych. Słuchaczom zaprezentowano będące na wyposażeniu policjantów nowoczesne- laserowe mierniki prędkości oraz urządzenia do badania trzeźwości kierowców.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

We wtorek wykładowcami dla słuchaczy słupskiej Szkoły Policji byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dzieląc się bogatą wiedzą z zakresu służby „na drodze” zaprezentowali młodszym kolegom nowoczesny sprzęt służący im w codziennej służbie. Zajęcia praktyczne dla słuchaczy Szkoły Policji to doskonała forma zapoznania się z realiami codziennej służby „w terenie”. Podczas wykładu młodzi policjanci mieli okazję w praktyce dowiedzieć się jak wygląda służba funkcjonariuszy ruchu drogowego. Codzienna i wydawało by się normalna czynność dla policjanta z terenu, jest czymś zupełnie nowym dla słuchaczy kursu podstawowego. To oni za kilka miesięcy wrócą do swoich jednostek i wykorzystają zdobytą wiedze w służbie.

– W trakcie prezentacji, policjanci ze słupskiej drogówki omówili metody i formy wykonywania zadań w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ciekawostką dla słuchaczy była prezentacja laserowego miernika prędkości Ultralyte, a także radaru typu „Iskra” współpracującego z videorejestratorem. To nowy nabytek słupskich policjantów, zainstalowany w samochodzie Opel Insignia. Słuchacze przy pomocy tych urządzeń mogli samodzielnie dokonywać pomiaru prędkości jadących pojazdów – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz