Słupsk: Parada studentów powędrowała przez miasto

28 maja 2014r. | Drukuj

Studenci Akademii Pomorskiej zaczęli oficjalnie juwenalia. Pod starostwem otrzymali kłódkę do bram miasta, a pod słupskim ratuszem klucze do jego bram. Od tego momentu jak nakazuje tradycja rozpoczęły się trzydniowe imprezy na terenie campusu przy ul. Arciszewskiego.

fot. GK

fot. GK

Parada studentów powędrowała przez słupskie ulice w towarzystwie władz uczelni. Żacy przebrani w kolorowe stroje przykuwali uwagę przechodniów , którzy dołączali do parady.

– Dla nas studentów to wyjątkowe święto, dzięki trzydniowej imprezie możemy zapomnieć o zbliżającej się sesji egzaminacyjnej – mówi student Akademii Pomorskiej.

Juwenalia swój początek miały w Krakowie już w XV wieku. Studenci organizują imprezy dla nich samych jak i całego społeczeństwa. W Słupsku organizowane są co roku i cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Galeria

Fot. GK


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz