Biznes przepyta kandydatów do Parlamentu Europejskiego z Pomorza

14 maja 2014r. | Drukuj

Pracodawcy RP zapraszają w czwartek 15 maja na debatę z udziałem kandydatów na eurodeputowanych z województwa pomorskiego. Podczas spotkania kandydaci przedstawią swoje pomysły na rozwój gospodarczy regionu. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, który będzie uczestniczył w spotkaniu.

Sala obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Brukseli / fot. Wikimedia

Sala obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego w Brukseli / fot. Wikimedia

Debata w Sopocie jest częścią cyklu 16 konferencji wojewódzkich, które Pracodawcy RP organizują w ramach projektu Region – Gospodarka – Unia. Okazją do ogólnopolskiej dyskusji na temat przyszłości regionów są zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.

– Dlaczego skupiamy się na regionach? Bo to właśnie one są siłą gospodarczą naszego kraju, to tam rozgrywa się bitwa o polską gospodarkę – mówi Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP. – Bazując na przebiegu debat, przygotujemy rekomendacje dla eurodeputowanych, które zostaną przedstawione w Białej Księdze. W trakcie kadencji będziemy patrzeć na ręce europosłów i sprawdzimy, czy ich działania służą regionom i przedsiębiorcom, czyli rozwojowi polskiej gospodarki – dodaje Prezydent Pracodawców RP. Biała Księga zostanie zaprezentowana 3 lipca 2014 roku w Sejmie RP.

Debata w Sopocie będzie moderowana przez przedstawicieli środowiska naukowego z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) – interdyscyplinarnego ośrodka badawczego i dydaktycznego, który działa w ramach Instytutu Ameryk i Europy na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się on w studiach regionalnych i lokalnych oraz w zagadnieniach polityki regionalnej oraz strategii działania samorządów terytorialnych.


Opublikowano w: Praca i biznesWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz