Na rowery i do Swołowa! Czeka wiele atrakcji

07 maja 2014r. | Drukuj

Już w najbliższą niedzielę 11 maja rowerzyści z całego regionu spotkają się w Swołowie. Swoją siłę zaprezentują podczas I Wiejskiej Masy Krytycznej WKOŁO SWOŁOWO.

mat. prasowy

mat. prasowy

Masa krytyczna to nic innego, jak wspólny przejazd wszystkich rowerzystów dookoła Swołowa – stąd nazwa imprezy WKOŁO SWOŁOWO – której celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę budowy ścieżek rowerowych na obszarach wiejskich. Całodniowy piknik rowerowy organizują wspólnie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie z rowerzystami ze Słupska, Ustki, Sławna, Postomina i Koszalina.

W tym roku swołowska impreza będzie kręcić się wokół fotografii – zostanie otworzona wystawa starych, drewnianych aparatów fotograficznych ze zbiorów Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, a członkowie STR „Szprycha” wygłoszą prelekcję połączoną z pokazem zdjęć z wyprawy „Rowerem wzdłuż Dunaju”. Podczas imprezy zostanie rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Rower na wsi”.

Dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in.: wspólne ognisko z kiełbaskami (kiełbaska w cenie biletu), konkursy rowerowe z atrakcyjnymi nagrodami. Na miejscu będzie można także wyregulować rower w serwisie i oznakować rower przez policję. Wjazd na imprezę kosztuje 6 zł.

Impreza w Swołowie rozpocznie się o godz. 11. Planowane zakończenie imprezy około godz. 15.30.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz