Prezydent Komorowski z wizytą na Pomorzu

29 kwietnia 2014r. | Drukuj

Od przyjazdu na lotnisko w Królewie Malborskim rozpoczęła się dzisiejsza wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na Pomorzu. Głowa państwa odwiedzi również m.in. Pelplin oraz Sztum.

Fot. Kancelaria Prezydenta

Fot. Kancelaria Prezydenta

W Królewie Malborskim prezydent pożegnał żołnierzy wybierających się na misję  NATO Baltic Air Policing czyli mającą na celu ochronę przestrzeni powietrznej państw bałtyckich.

Następnym punktem wizyty prezydenta będzie Malbork i udział w spotkaniu poświęconym ochronie przeciwpowodziowej Żuław. Komorowski pojawi się także w Sztumie, gdzie spotka się na zamku z lokalną społecznością. Tu wraz z dziećmi, młodzieżą i przedstawicielami lokalnych władz prezydent będzie przygotowywał kokardy narodowe przed „Majówką z Polską”.

Wizyta prezydenta na Pomorzu zakończy się w Pelplinie. Bronisław Komorowski weźmie udział w uroczystości wpisania zespołu pocystersko-katedralnego w Pelplinie na listę pomników historii. Uroczystość w refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego diecezji pelplińskiej zaplanowano na godz. 14.30. Tuż po niej, na placu Tumskim, zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz