W tym roku Szkuner nie łowi

09 stycznia 2011r. | Drukuj

Osiem kutrów należących do Przedsiębiorstwa Połowów i Usług Rybackich Szkuner we Władysławowie w tym roku nie będzie łowić dorszy. To efekt podziału limitów połowowych przyznawanych Polsce przez Unię Europejską. Rybaków czeka całoroczna pauza.

Rybacy Szkunera trafili w losowaniu tzw. trzeciej grupy, która w tym sezonie musi przerwać połowy dorszy. Podział na grupy to pomysł UE. W czasie postoju rybacy otrzymają rekompensaty, które jednak nie są tak opłacalne, jak same połowy. Rybacy, którzy muszą zrezygnować z dorszy, mogą przestawić się na połowy śledzi lub szprotów, ale to przynosi znacznie mniejszy zysk. Szkuner jest właścicielem 8 kutrów rybackich, które  należą do najmłodszych, największych i najnowocześniejszych wśród polskiej floty rybackiej na Bałtyku.

fot. K.Kowalski/Greenpeace: Port we Władysławowie

O szczęściu mogą mówić armatorzy skupieni w Zrzeszeniu Rybaków Morskich, do którego należą jednostki m.in. ze środkowego wybrzeża. Tam aż 50 kutrów otrzymało limity na połów dorszy w 2011 r.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz