Pomimo istniejącej teraz epidemicznej rzeczywistości, która niesie wiele trudów – Juniorzy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mieroszynie i Seniorzy z Domu Seniora „ Hilaris” w Pucku razem solidarnie zaangażowali się w społecznej, pozytywnej  aktywności.

Pandemia uwypukliła potrzeby tych, co najbardziej liczą na wsparcie – między innymi bezdomne zwierzęta.

W Mieroszynie  były to  kolejne już charytatywne Walentynki , oczywiście w tym roku były zorganizowane w warunkach zalecanego reżimu sanitarnego, a myślą przewodnią była ochrona  zdrowia.  Juniorzy ze szkoły w Mieroszynie oraz Seniorzy z Pucka tym razem wspólnie  zajęli się malowaniem pięknych kompozycji na tkaninie –  ozdobnych maseczek ochronnych.  Całe rękodzieło zostało podane gratisowemu  ozonowaniu przez życzliwą  specjalistyczną  firmę.    

Dochód z kiermaszu zorganizowanego w ramach „Zdrowych Charytatywnych Walentynek „został przeznaczony na schronisko dla bezdomnych zwierząt  „Animals” w Dąbrówce.

Ta lokalna międzypokoleniowa inicjatywa pomogła też przeciwdziałać negatywnym skutkom epidemii, np. gubienie życiowej energii, marazm,  a wniosła Seniorom i Juniorom  wiele radości, satysfakcji z twórczej ekspresji. Oddolne  działania pomogły członkom zgranej  grupy  odnaleźć się w pomaganiu i czerpać z tej działalności wiele satysfakcji  – jak mówili dostali więcej, niż dali.  Ważne jest inicjowanie i wspieranie działań  prowadzących do integracji i łączenia pokoleń. Zrealizowany projekt pokazał młodym ludziom, że mimo różnic dzielących obie grupy, spotkania wokół wspólnych pasji ułatwiają wzajemne zrozumienie, zwiększają szacunek między pokoleniami, wrażliwość na potrzeby innych.

Wspólne aktywności Juniorzy – Seniorzy okazały się  świetnym impulsem na przyszłość do kolejnych działań  i wzbogacania lokalnej codzienności.

Członkowie grupy wierzą, że  wkrótce wszyscy wrócą do świata, którego znamy i kochamy.  Mają nadzieję, że za rok również uda się im  zorganizować kolejne  charytatywne Walentynki i  że  już nie będzie potrzeby  tworzenia  maseczek ochronnych.  Może znowu wspólnie zrealizują  jakieś  inne kreatywne i  pożyteczne pomysły.

„Zdrowe Charytatywne Walentynki” były zrealizowane w ramach projektu UNICEF Polska – „TO działaMY!”

Nadesłała: Ewa Miezianko-Pieper

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.