Międzynarodowy Dzień Teatru 2014

20 marca 2014r. | Drukuj

W czwartek 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w Teatrze Rondo spotkają się ludzie teatru i miłośnicy sztuki scenicznej, aby godnie uczcić swoje święto. Jak nakazuje tradycja, odczytane zostanie orędzie na Dzień Teatru, przypieczętowane uroczystymi toastami ponadto zaproszeni goście zobaczą najnowszy monodram, wyreżyserowany przez Stanisława Miedziewskiego.

fot. SOK

fot. SOK

Wieczór rozpocznie się o godz. 19.00 pokazem monodramu „Od przodu i od tyłu”, w wykonaniu Mateusza Nowaka – aktora świetnie znanego słupskiej publiczności. Przedstawienie, zrealizowane w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublina, powstało na podstawie rozprawy doktorskiej Karola Zbyszewskiego „Niemcewicz od przodu i tyłu”. Treść monodramu skoncentrowana jest wokół XVIII-wiecznej Polski w przededniu jej upadku. W swej pracy Karol Zbyszewski wyśmiewa z równą werwą polityków ze zwalczających się obozów, duchowieństwo, wojsko, nie oszczędzając też króla ani głównego bohatera, autora „Powrotu posła”. Wykpiwa pijaństwo, lenistwo, lekkomyślność, zamiłowanie do pustego frazesu i gestu, dewocję, pieniactwo polityczne i inne przywary, całe społeczeństwo czyniąc w jakimś sensie odpowiedzialnym za klęskę rozbiorów.
Bilety: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy

Po przedstawieniu o godz. 20.00 odczytane zostanie orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku, orędzie adresowane do całego „teatralnego świata” stworzył Brett Bailey – południowoafrykański dramaturg, reżyser, scenograf i twórca instalacji. Swoje prace zogniskowane wokół problemów świata postkolonialnego, realizował w Republice Południowej Afryki, Zimbabwe, Ugandzie, na Haiti, w Demokratycznej Republice Konga, w Wielkiej Brytanii i Europie.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz