Coraz bliżej ringu wokół Słupska. Miasto kończy formalności

06 marca 2014r. | Drukuj

Władze Słupska wydały już ostatnie niezbędne pozwolenie na budowę małej obwodnicy miasta. Największa w historii Słupska inwestycja drogowa ruszy już wiosną. Budowa drogi ułatwiającej dojazd do nadmorskich miejscowości środkowego wybrzeża pochłonie 110 milionów złotych.

fot. powiat.slupsk.pl / Jan Maziejuk

fot. powiat.slupsk.pl / Jan Maziejuk

Mała obwodnica Słupska to chyba najbardziej wyczekiwana przez kierowców droga. Czekają na nią zarówno kierowcy ze Słupska jak i turyści podróżujący z południa kraju nad morze. Tak zwany ring ułatwi bowiem przejazd przez Słupsk  z pominięciem centrum. I połączy drogi ze Szczecina, Gdańsk i Poznania z drogą krajową nr 21 prowadząca do Ustki.

– Ring na pewno jest bardzo potrzebny, rozładuje korki w centrum miasta. Nowa droga najbardziej przyda się latem, żeby turyści jadący do Ustki nie korkowali nam ulic – mówią kierowcy.

Po rozwiązaniu problemów związanych z protestami mieszkańców jednego z słupskich osiedli, władze Słupska wydały ostateczne pozwolenie na budowę drogi.

– Wydaliśmy właśnie trzecie pozwolenie na budowę ostatniego z odcinków słupskiego ringu – informuje Dawid Zielkowski, rzecznik Urzędu Miasta.

Budowa drogi rozpocznie się  już wiosną. Inwestycja warta jest  110 milionów złotych.

– Droga będzie miała sześć i pół kilometra długości. Niemal na całej długości będzie czteropasmowa. Na jej trasie powstaną dwa wiadukty kolejowe i  dziewięć rond – mówi Jarosław Borecki, z-ca dyr. Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Inwestycja w osiemdziesięciu pięciu procentach finansowana jest ze środków unijnych. Dla władz Słupska problemem nie są więc pieniądze, lecz bardzo krótki czas na realizację inwestycji. Budowa obwodnicy musi bowiem  zostać zakończona do listopada 2015 roku. Odpowiedzialni za inwestycję urzędnicy zapewniają jednak, że w ciągu  20 miesięcy drogę uda się zbudować.

– Trzy razy dłuższą obwodnicę Słupska budowano zaledwie dwa lata. Do tego na  jej trasie powstało wiele wiaduktów i zjazdów. Mała obwodnica będzie znacznie prostsza w wykonaniu – dodaje Jarosław Borecki.

Wiadomo , że nawet minimalny poślizg przy budowie drogi nie spowoduje utraty całości unijnej dotacji. W ostateczności miasto będzie musiało zapłacić z własnych pieniędzy za wszystkie prace wykonywane po 2015 roku.


Opublikowano w: MotoGKSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze