Nagrody dla reżyserów z Teatru Rondo

27 stycznia 2014r. | Drukuj

Znakomite wieści przyszły do nas z Horyńca-Zdroju, gdzie od 23 do 26 stycznia odbywała się 35. Ogólnopolska Biesiada Teatralna. Jury zauważyło znakomitą pracę artystyczną dwójki reżyserów związanych z Teatrem Rondo, nagradzając spektakle stworzone przez Magdalenę Płanetę i Stanisława Miedziewskiego.

fot. archiwum

fot. archiwum

Przedstawienie „Pan Baj i zaczarowana katarynka” Teatru Planeta M, wyreżyserowane przez Magdalenę Płanetę – aktorkę, reżyserkę i instruktorkę teatralną w O.T. Rondo, otrzymało nagrodę specjalną – Różę Horyniecką. Sam spektakl od swojej premiery 1 grudnia 2014 w Teatrze Rondo, prezentowany był już w Słupsku kilkakrotnie, podczas spotkań Studia Młodego Widza, każdorazowo wypełniając sale publicznością.

Jury horynieckiego konkursu nagrodziło też przedstawienie Stanisława Miedziewskiego, przygotowane przez, świetnie znany w Słupsku – kielecki Teatr Ecce Homo. Za rolę w „Orfeuszu i Eurydyce” na motywach poematu Czesława Miłosza Brązową Misę przyznano Agacie Orłowskiej.

Ogólnopolska Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju to jeden z najstarszych w Polsce festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju teatry amatorskie. Jury konkursu składa się ze znanych aktorów, reżyserów i krytyków teatralnych.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz