Słupsk: zwłoki kobiety w ogrodowej altanie

28 listopada 2013r. | Drukuj

Kryminalni ze Słupska ustalają okoliczności śmierci 39 letniej słupszczanki, której zwłoki znaleziono w jednej z altanek w kompleksie ogródków działkowych. W związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym, śledczy zatrzymali 38 letniego konkubenta zmarłej.

fot. policja

fot. policja

W sobotę wieczorem dyżurny słupskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednej z altanek w kompleksie działkowym przy ul. Gdańskiej znajduje się kobieta potrzebująca pomocy. Natychmiast na miejsce udali się Policjanci i pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze zastali w altanie dwóch mężczyzn oraz kobietę nie dającą oznak życia. Lekarz, który był już na miejscu stwierdził jej zgon. Ustalono jej tożsamość – to 39 letnia słupszczanka. Decyzją Prokuratora ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych, które wyjaśni jakie były przyczyny śmierci.

Śledczy i obecny na miejscu prokurator przeprowadzili szczegółowe oględziny, przesłuchiwali świadków. Na ciele zmarłej ujawniono obrażenia, które wskazywały że do jej śmierci przyczyniły się inne osoby. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn – 38 letniego konkubenta denatki oraz jej 55 letniego znajomego. Młodszy trafił do policyjnego aresztu, natomiast drugi z zatrzymanych z uwagi na stan zdrowia i także obrażenia ciała, zabrany został do słupskiego szpitala gdzie nadal pozostaje pod opieką lekarzy. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi.

Policjanci zajmując się ustalaniem okoliczności śmierci kobiety potwierdzili, że związek z tym ma jej konkubent. Mężczyzna wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty – pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci i Prokurator wystąpili już do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze