III Pomorskie Dni Energii od czwartku w Gdańsku

23 października 2013r. | Drukuj

W Gdańsku w dniach 24-25 października 2013 r. odbędą się Pomorskie Dni Energii. Wydarzenie skupia działające w branży energetycznej instytucje naukowe, przedsiębiorców, animatorów działań edukacyjnych, stowarzyszenia i instytucje z branży energetycznej, a także przedstawicieli organów publicznych.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

W ramach dwudniowego festiwalu energii odbywają się targi, prezentacje, seminaria. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do osób, które są konsumentami energii w gospodarstwach domowych i chciałyby wiedzieć więcej o tym, skąd pochodzi użytkowana przez nich energia oraz – co najważniejsze – w jaki sposób korzystać z niej w efektywny i zrównoważony sposób. Dlatego też misją PDE są przede wszystkim działania promocyjne, informacyjne i edukacyjne, które wpływać mogą na codziennie podejmowane małe i większe decyzje energetyczne.

Podczas ubiegłorocznych PDE można było poznać zasady działania elektrowni wodnej, podyskutować o energii jądrowej oraz gazie łupkowym, uzyskać informacje na temat dofinansowania inwestycji związanych z energią, zasięgnąć porad prawnych w zakresie prawa energetycznego czy zapoznać się z ofertą przedsiębiorców działających na rynku odnawialnych źródeł energii.

Ważny element PDE to kawiarenki energetyczne – miejsce, w którym można porozmawiać z ekspertami z różnym dziedzin energetyki. Pomorskie Dni Energii mają także ofertę dla profesjonalistów przede wszystkim podczas seminariów i paneli dyskusyjnych. Jednostki samorządu terytorialnego mają okazję, by zaprezentować swoje inwestycje przyczyniające się do zwiększenia efektywności energetycznej w regionie.

Pomorskie Dni Energii już po raz drugi towarzyszą Targom Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technicon Innowacje.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz