Kradli studzienki kanalizacyjne. Usłyszeli zarzuty

08 października 2013r. | Drukuj

Policjanci ze Słupska zatrzymali dwóch 20 letnich mieszkańców gminy Kobylnica, podejrzanych o kradzieże złomu. W samochodzie sprawców, śledczy ujawnili dwie studzienki kanalizacyjne, natomiast w mieszkaniu jednego z nich skradziony kilka dni wcześniej sterownik do lampy solarnej. Straty z tytułu skradzionego mienia to ponad 2 tysiące złotych . Zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Policjanci ze Słupska, w piątek w nocy podjęli kontrolę drogową Opla Astry. Kierowca oraz pasażer pojazdu – dwaj 20 letni mieszkańcy gminy Kobylnica, nie potrafili wyjaśnić co jest powodem nocnej przejażdżki. Policjanci w trakcie przeszukania samochodu, w jego bagażniku znaleźli dwie żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Inny patrol mundurowych znajdujący się w pobliżu sprawdził przyległy teren znajdującego się tam centrum handlowego i potwierdził dwie odkryte studzienki kanalizacyjne bez pokryw. W związku z tym obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Następnego dnia ,w trakcie przesłuchania wyszło na jaw, iż zatrzymani 20 latkowie mają na swoim koncie dwie podobne kradzieże żeliwnych pokryw. Podczas przeszukania, w mieszkaniu jednego z nich policjanci odnaleźli także elektroniczny sterownik, skradziony dzień wcześniej z osiedlowej lampy solarnej. Łączna wartość strat z tytułu tych kradzieży , to kwota ponad 2 tysiące złotych . Sprawcy zostali już przesłuchani i przedstawione im zostały zarzuty kradzieży za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz