Plaża w Ustce zanieczyszczona parafiną

01 października 2013r. | Drukuj

Od kilku dni trwa usuwanie z plaży w Ustce parafiny, którą morze wyrzuciło na brzeg. Jak informuje Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku znalezienie sprawcy jest mało prawdopodobne.

Fot. Urząd Morski w Słupsku

Fot. Urząd Morski w Słupsku

Większość parafiny znaleziono na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych. To obszar pomiędzy Ustką a Jarosławcem. Od kilku dni trwa sprzątanie tego 19-kilometrowego odcinka. Parafina najprawdopodobniej pochodzi z niedozwolonego płukania zbiorników paliwowych przez statki. Zwykle robi się to w portach, gdzie łatwo można zebrać ewentualne zanieczyszczenie. Aktualna sytuacja najpewniej wynika z faktu, że ktoś postanowił zrobić to na otwartym morzu.

Z uwagi na to, że trudno udowodnić komukolwiek płukanie zbiorników, ustalenie sprawcy jest prawie niemożliwe. Na szczęście parafina nie jest zagrożeniem dla ekosystemu. Jest to jednak zanieczyszczenie, które trzeba usunąć.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz