100 dni do finału akcji Szlachetna Paczka. Dziś zatańczą poloneza

29 sierpnia 2013r. | Drukuj

Dokładnie 100 dni zostało do finału SZLACHETNEJ PACZKI, dlatego wolontariusze i  mieszkańcy Trójmiasta połączą siły i na wzór maturzystów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości, zatańczą Poloneza. Wydarzenie odbędzie się 29 sierpnia w Sopocie o godzinie 18.00 na Placu Przyjaciół oraz w 12 innych miastach Polski.

fot. Szlachetna Paczka

fot. Szlachetna Paczka

Finał projektu SZLACHETNA PACZKA, kiedy wolontariusze zawożą do potrzebujących paczki z pomocą materialną, a darczyńcy otrzymują piękny prezent – relację z wręczenia Paczki, został w tym roku zaplanowany na 8-9 grudnia.

– Wolontariusz Paczki, czyli SuperW, dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Sami odnajdujemy potrzebujących w swoim mieście, przychodzimy do ich domów, pytamy o biedę. Dla wielu z nich już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. My naprawdę łączymy biednych i bogatych!  – opowiada Ania, liderka Paczki w Krakowie.

Tak jak dla maturzystów studniówka jest ostatnim dzwonkiem, żeby zabrać się do nauki, tak projekt SZLACHETNA PACZKA po czwartkowym happeningu wchodzi w decydującą fazę. Już teraz można zgłosić się na stronie www.superw.pl, wziąć udział w rekrutacji i zostać wolontariuszem Paczki.

– Dla 68 proc. wolontariuszy udział w projekcie był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, 80 proc. jest przekonanych, że na trwałe zwiększyła się u nich otwartość na innych ludzi, ponad połowa deklaruje, że bardziej ufa innym – podkreśla Łukasz Miszon, Dyrektor projektu SZLACHETNA PACZKA.

Te wyniki przedstawiają się optymistycznie na tle ogółu Polaków i ich nastrojów – jak wynika z Diagnozy Społecznej 2013 , profesora Janusza Czapińskiego, zaufanie społeczne Polaków spadło w stosunku do poprzedniego roku i wynosi 12,2 proc.

Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Co roku w przemyślany sposób jednoczy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz