Skradzione rowery zastawili w lombardzie

28 sierpnia 2013r. | Drukuj

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Słupsku wyjaśnili sprawę kradzieży dwóch rowerów górskich skradzionych z wózkowni na osiedlu niepodległości. Policji ustalili, że złodzieje zastawili rowery w miejscowych lombardach. Sprawcą kradzieży okazała się 26- letnia słupszczanka kobieta i jej 26 letni znajomy. Za kradzież grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. rowerowe-porady.pl

fot. rowerowe-porady.pl

Kilka dni temu do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, zgłosił się pokrzywdzony słupszczanin informując o kradzieży dwóch rowerów górskich o wartości 3 tysięcy złotych. Kryminalni z komisariatu II, zajmując się tą sprawą ustalili, że rowery znajdowały się w zamkniętej wózkowni, do której dostęp miała jedynie ograniczona ilość mieszkańców klatki schodowej. Wszystko wskazywało na to, że złodziej mógł być z tego kręgu osób. W trakcie czynności, śledczy sprawdzili miejscowe lombardy i w dwóch odnaleziono skradzione wcześniej i zastawione już do sprzedaży rowery. Policjanci ustalając okoliczności dotarli do kobiety której nazwisko widniało na blankiecie. To 26-letnia słupszczanka, która jak się okazało wraz ze swoim znajomym kilka dni wcześniej odwiedziła jego babcię. Para ta w trakcie wizyty ukradła klucze od wózkowni, z której następnie ukradli dwa poszukiwane przez policjantów rowery. 26-latka została już zatrzymana i usłyszała zarzuty kradzieży. Policjanci ustalili także tożsamość wnuczka, którego jak twierdzą śledczy zatrzymanie to tylko kwestia czasu. Obydwojgu za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że Policjanci KMP w Słupsku podczas festynów, imprez masowych w całym powiecie bezpłatnie znakują rowery w ramach akcji ” Bezpieczny rower”. Najbliższa akcja znakowania rowerów odbędzie się w piątek podczas festynu zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku z okazji zakończenia wakacji. Wszystkich chętnych zapraszamy od godziny 10.00-13.00 do Parku Jordanowskiego przy ulicy Zygmunta Augusta w Słupsku.

Znakowanie roweru jest dodatkowym zabezpieczeniem roweru przed jego kradzieżą. Polega to na trwałym wygrawerowaniu w rowerze cech identyfikacyjnych w postaci 10 znakowego kodu. Takie dane następnie wprowadzane są do policyjnego systemu. Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie procederu kradzieży rowerów na naszym terenie, a także ograniczenie handlu kradzionymi rowerami. Zbierana jest baza danych, która umożliwia dotarcie do właściciela roweru w sytuacji jego odzyskania. Tego typu zabezpieczenie roweru przed złodziejami jest bardzo skuteczne i odstraszające potencjalnych sprawców.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze