Wielkie otwarcie ośrodka teatralnego w Słupsku

26 sierpnia 2013r. | Drukuj

Aż dwa lata, przyszło pracownikom, miłośnikom oraz wszystkim słupszczanom czekać na ukończenie prac związanych z rozbudową Ośrodka Teatralnego Rondo. Nareszcie, z nieukrywaną radością, możemy ogłosić, że w piątek 30 sierpnia  odbędzie się uroczyste, oficjalne otwarcie „Nowego Ronda”. Ten radosny dzień uświetni wiele atrakcji w tym otwarcie wystawy Jacka Janowskiego, recital Natalii Sikory i Piotra Proniuka.

fot. slupsk.pl

fot. slupsk.pl

Punktualnie w samo południe, o godz. 12.00 rozpocznie się oficjalna część otwarcia, przeznaczona dla zaproszonych gości. Włodarze, odpowiedzialni za powstanie nowego obiektu, dokonają symbolicznego przecięcia wstęgi. Jak przystało na Teatr Rondo akt przecięcia będzie bardzo widowiskowy, ponieważ odbędzie się na… wysokościach, w asyście szczudlarzy. Następnie odbędzie się wernisaż rzeźby Jacka Janowskiego „Rzeźbię więc jestem”. Po otwarciu ekspozycji goście zwiedzą rozbudowany obiekt oglądając m.in. nowe pracownie i sale.

O godz. 13.00 dla wszystkich chętnych, na Podwórku Kulturalnym (łączącym Pracownie Ceramiczną oraz Teatr Rondo) odbędzie się specjalny pokaz finałowy projektu „Wakacyjna Zakręcioła”. W jego trakcie młodzież i dzieci z naszego miasta zaprezentują umiejętności kuglarskie, które zdobyły w trakcie warsztatów zorganizowanych w ramach programu Społecznego „Pracownia talentów”, finansowanego przez Fundację „TESCO dzieciom” oraz Miasto Słupsk. Po pokazie zaproszeni goście wrócą do Teatru Rondo aby obejrzeć film, prezentujący poszczególne etapy rozbudowy nowego obiektu kulturalnego. Wtedy też nastąpi czas przemówień oraz podziękowań.

Natomiast wszystkich, którzy pragną zobaczyć, jak prezentuje się „Nowe Rondo” oraz posłuchać, niezwykłego głosu naszej znakomitej artystki – Natalii Sikory zapraszamy w ten sam piątkowy wieczór 30 sierpnia o godz. 18.00 na specjalny recital. Natalia, obecnie gwiazda pierwszego formatu, wystąpi w Rondzie, w który wielokrotnie prezentowała się słupskiej publiczności pokazując talent, który obecnie zna cała Polska. Natalia Sikora wystąpi w towarzystwie, także świetnie znanego „rondowskiej publiczności”, Piotra Proniuka.

Bilety na koncert 30 sierpnia w cenie 20 zł można będzie zakupić w Teatrze Rondo od 27 do 30 sierpnia.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze