Ponad stu rycerzy z całego kraju oblegało miasto

24 sierpnia 2013r. | Drukuj

Rekonstruktorzy średniowiecznych zwyczajów zjechali nad Słupię. W słupskim Parku Kultury i Wypoczynku można odwiedzić obozowisko, w którym odbywają się walki rycerzy.

Fot. Radio Koszalin

Fot. Radio Koszalin

W sobotę (24 sierpnia) w słupskim Parku Kultury i Wypoczynku gościć będzie ponad 100 rycerzy z całej Polski. Imprezę po raz kolejny organizuje Słupskie Bractwo Rycerskie Księcia Bogusława V. Atrakcją będzie wieczorna inscenizacja średniowiecznej bitwy oraz warsztaty rekonstrukcji historycznej.

Fot. Radio Koszalin

Fot. Radio Koszalin

Namioty i średniowieczne warsztaty dawnych rzemiosł stanęły w parku już w piątek.  Od soboty rano można wejść do osady i zobaczyć jak wyglądało codziennie życie w średniowiecznej wiosce. Przez cały dzień trwają pokazy i turnieje rycerzy i łuczników, a wieczorem przed Basztą Czarownic rycerze stoczą pokazową  bitwę. Inscenizacja średniowiecznego pojedynku rozpocznie się o godzinie 18.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz