Śmiertelny wypadek pod Słupskiem i ośmiu nietrzeźwych kierujących

20 sierpnia 2013r. | Drukuj

Dwa wypadki drogowe, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym, spowodowali w ciągu ostatniej doby na drogach powiatu słupskiego pijani kierowcy. Szczegółowe okoliczności i ich przyczyny wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Do pierwszego wypadku drogowego doszło w sobotę w nocy na drodze publicznej pomiędzy Słupskiem, a Głobinem. Kierujący samochodem Fiat Ducato z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. 25 letni pasażer tego samochodu doznał rozległych obrażeń i pomimo udzielenia mu w szpitalu pomocy medycznej zmarł. Policjanci, zajmując się tą sprawą do wyjaśnienia okoliczności wypadku zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który jechał tym samochodem. Badania alkomatem wykazały, że zatrzymany miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Do kolejnego wypadku w ten weekend doszło wczesnym rankiem we wsi Lubuczewo. Kierujący osobowym Mercedesem wyprzedzając inne pojazdy nie zachował ostrożności i zderzył się z samochodem Citroen. Policjanci zabezpieczając miejsce zdarzenia stwierdzili, że kierowcą mercedesa jest mieszkaniec jednej z podsłupskich wsi. Również w tym przypadku sprawca był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad pół promila alkoholu w organizmie. W wypadku tym ucierpiała pasażerka mercedesa. Kobieta, z ogólnymi potłuczeniami zabrana została do słupskiego szpitala gdzie pozostała na obserwacji. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W miniony „długi weekend” Policjanci ze słupskiej Komendy Miejskiej zatrzymali łącznie aż 8 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu i dwie kierujące wbrew orzeczonym zakazom sądowym.

Policjanci przypominają: prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze