Policjanci zlikwidowali uprawę marihuany

06 sierpnia 2013r. | Drukuj

Policjanci z Wydziału Kryminalnego słupskiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich. Śledczy na jednej z polan leśnych pod Słupskiem zabezpieczyli uprawiane przez nich 34 krzewy tej rośliny. Zatrzymanym grozi teraz nawet 8 lat więzienia.

fot. Wikipedia

fot. Wikipedia

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej słupskiej Komendy Miejskiej ustalili, że na jednym z polnych nieużytków pod Słupskiem rosną krzewy marihuany. Wszystko wskazywało na to, że rośliny te zostały celowo posadzone w tamtym miejscu i ktoś regularnie się nimi opiekuje. Kryminalni zlokalizowali w tamtym miejscu aż 34 sadzonki tego krzewu, w różnych fazach wzrostu. Śledczy zajmując się wyjaśnieniem ich pochodzenia ustalili, że związek z tą hodowlą mogą mieć 23 i 25 letni mieszkańcy gminy Kobylnica i Słupsk. Jak sprawdzili policjanci, mężczyźni ci mieli już wcześniej związek z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze obserwując ujawnioną plantację zauważyli, że w kierunku sadzonek zbliżają się dwie wytypowane wcześniej osoby. Kryminalni zatrzymali sprawców w chwili gdy doglądali oni swojej uprawy. Mężczyźni mieli przy sobie sprzęt służący do hodowli roślin, wiadra ,butelki i nawozy chemiczne.

Jak szacują Policjanci zlikwidowana plantacja, mogła działać od około dwóch miesięcy, a zastane tam rośliny były prawie dojrzałe Ich czarnorynkowa” wartość szacowana jest na około 20 tysięcy złotych.

Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły przedstawić zarzuty uprawy 34 krzewów konopi mogących dostarczyć znacznej ilości narkotyków . Za to przestępstwo sprawcom grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia . Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania osób.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze