Czas oddać stare pieniądze

30 grudnia 2010r. | Drukuj

Mimo, że denominacja miała miejsce 15 lat temu, to do dziś wielu z nas ma jeszcze w domu stare banknoty i monety. Jeśli nie stanowią one dla nas sentymentalnej pamiątki to do końca roku, a więc tylko do jutra, możemy wymienić je na nowe.

W przeciągu minionych kilkunastu lat Polacy każdego roku pozbywali się starych pieniędzy. W kolejnych latach były to coraz mniejsze kwoty (w ubiegłym roku 0,7 mln). Jednak Narodowy Bank Polski szacuje, że w posiadaniu Polaków nadal znajduje się jeszcze 8283,4 miliona środków płatniczych, które wyszły już z użycia.

Fot. nbp.pl Od nowego roku takie banknoty pozostaną tylko pamiątką.

Stare pieniądze można wymienić jedynie do końca roku, a więc do jutra. Kto tego nie zrobi, po nowym roku może spróbować oddać je do firmy numizmatycznej. Niemniej wartość mają jedynie niezniszczone banknoty, które sowim wyglądem przypominają te wychodzące prosto z mennicy.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz