Wirtualne perfumy – małżeństwo ze Słupska oszukało kilkaset osób

16 lipca 2013r. | Drukuj

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi małżeństwu oszustów internetowych ze Słupska. Sprawcy sprzedając na jednym z portali aukcyjnych wirtualne perfumy oszukali co najmniej 300 osób na kwotę 70 tysięcy złotych. Policjanci ustalają kolejnych poszkodowanych, których jak wynika z prowadzonego postępowania może być jeszcze nawet 1000.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Słupscy policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością w ubiegłym roku natrafili na ślad podejrzanych transakcji na jednym z popularnych portali internetowych. Śledczy dotarli do kilkudziesięciu osób pokrzywdzonych, które zostały oszukane przez sprawców sprzedających perfumy. W trakcie prowadzonego postępowania lista osób oszukanych rosła i do chwili obecnej ustalono ich blisko 300. Drobiazgowe sprawdzanie informacji odnośnie fikcyjnych aukcji oraz weryfikacja negatywnych komentarzy pozwoliły na ujawnienie tego procederu i jego przerwanie.

Policjanci zajmując się to sprawą wpadli na trop dwojga mieszkańców Słupska. Z materiałów postępowania wynika, że 35 letni słupszczanin i jego 27 letnia żona wystawiali na aukcjach internetowych perfumy znanych marek w atrakcyjnej cenie.

Nie było by w tym nic złego, gdyby sprawcy faktycznie posiadali sprzedawany towar. Pokrzywdzone osoby dowiadywały się, że zostały oszukane dopiero wówczas gdy po wpłaceniu pieniędzy na konta bankowe sprzedającego nie otrzymywały zakupionych perfum.

Uwaga! Warto przed podjęciem decyzji o zakupie sprawdzić opinię o sprzedawcy , o jego wcześniejszych transakcjach i jego relacjach z kupującymi. Taka informacja da nam możliwość zweryfikowania, czy sprzedawca jest rzetelny i w przeszłości nie stwarzał problemów innym kupującym. Można też zakupiony towar odebrać osobiście, lub umówić się na zapłatę za towar dopiero po jego otrzymaniu.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze