Wystawa malarska Eugeniusza Kozłowskiego w Słupsku

16 lipca 2013r. | Drukuj

W  Restauracji Anna De Croy w Słupsku oglądać można wystawę malarstwa Eugeniusza Jana Kozłowskiego. Ekspozycja czynna będzie  do końca sierpnia 2013 roku.

fot. Materiał prasowy

fot. Materiał prasowy

Eugeniusz Kozłowski to malarz, grafik i rzeźbiarz. W swoim dorobku ma blisko 1600 obrazów i około 320 rzeźb. Chociaż od urodzenia jest człuchowianinem to nieprzerwanie przez 36 lat pozostaje związany ze słupskim Klubem Plastyka im. Stefana Morawskiego. Swoje pierwsze kroki malarskie stawiał w pracowni artystycznej Leszka Zawadzkiego. Natomiast jego pierwsza indywidualna wystawa została zorganizowana w roku 1977. Od tego czasu prace Eugeniusza Kozłowskiego prezentowane były na ponad trzydziestu wystawach w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Austrii, Kanadzie, USA, Japonii i Białorusi.

Twórczość autora tematycznie związana jest głównie z morzem, jego wielką miłością. Maluje także pejzaże i abstrakcje. Z jego grafik często korzystają lokalne wydawnictwa. Na swoim koncie ma też kolekcję miniaturowych rzeźb.

Kuratorem wystawy jest Elżbieta Żołyniak

Organizatorzy:

Słupski Ośrodek Kultury
Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego
Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz