Studenci UG będą reprezentować Polskę w Cancún

13 czerwca 2013r. | Drukuj

Studenci z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego zdobyli tytuł Enactus Poland 2013 National Champion i będą reprezentować Polskę podczas światowego finału konkursu Enactus 2013 World Cup. To nowa, zmieniona w 2012 roku nazwa programu SIFE – Studenci dla Przedsiębiorczości.

mat. prasowe

mat. prasowe

W programie SIFE gdańscy studenci zwyciężyli już 10 razy – jest to zatem 11. zwycięstwo liderów z UG. W ramach tegorocznego konkursu zrealizowali trzy projekty, które oceniła ponad 60-osobowa grupa sędziów: Daj odpadom drugą szansę! – projekt, który w przededniu zmian przepisów o gospodarce odpadami ma na celu promowanie ekologicznych postaw wśród mieszkańców Trójmiasta; Przyszłość w Twoich Rękach – projekt, którego celem jest aktywizacja zawodowa więźniów oraz osób niepełnosprawnych; Bo Ze Wsi – projekt mający na celu pomoc lokalnym rolnikom oraz producentom zdrowej żywności w sprzedaży ich produktów bez udziału pośredników oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Zespół Enactus University of Gdansk działający w ramach Studenckiego Koła Naukowego Strateg Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego zdobył tytuł Enactus Poland 2013 National Champion, pokonując podczas konkursu najlepsze zespoły uczelniane w Polsce.

Na przełomie września i października z zespołami z 40 krajów świata studenci z Uniwersytetu Gdańskiego będą rywalizować o tytuł mistrza świata podczas Enactus 2013 World Cup, który odbędzie się w Cancún w Meksyku. Spotkają się tam tysiące reprezentantów firm, pracowników naukowych i studentów z kilkudziesięciu krajów.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz