Festiwal Nauki EDUSCIENCE w Lęborku

20 maja 2013r. | Drukuj

24 i 25 maja w Lęborku odbędzie się Festiwal Nauki EDUSCIENCE organizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z Warszawy i Urząd Miejski w Lęborku.

fot. eduscience.pl

fot. eduscience.pl

W pierwszym dniu Festiwalu tj. 24 maja w Gimnazjum nr 1 w Lęborku uczniowie uczestniczący w projekcie Eduscience wezmą udział w warsztatach naukowych na terenie swojej szkoły. W tym samym dniu o godz. 13 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbędzie się wykład skierowany do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „EDUSCIENCE jako przykład dobrych praktyk cyfrowej szkoły”. Wykład poprowadzi  Colin Rose – brytyjski ekspert w dziedzinie edukacji i metod efektywnego uczenia się, publicysta, trener, wykładowca. Twórca przyśpieszonego systemu uczenia się języka angielskiego.

25 maja (sobota) w godz. 10-16 na boisku „Orlik” przy Pl. Piastowskim odbędzie się ogólnodostępna plenerowa impreza Festiwal Nauki EDUSCIENCE. Będzie to niepowtarzalna okazja nauki poprzez zabawę i eksperymenty. Uczestnicy w tematycznych namiotach i na scenie zapoznają się z zagadnieniami związanymi z matematyką, fizyką, chemią, geografią i biologią.

Atrakcją Festiwalu Nauki EDUSCIENCE będą występy lokalnych artystów tj. grup tanecznych „Pink” i „Fever” z Powiatowego Ogniska Artystycznego, grupy Perkusyjna „Tremolo” z LCK Fregata i zespołu Mayoness.

Konkursy, zabawy, malowanie twarzy dla najmłodszych uczestników imprezy przygotuje Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku.


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz