fot. kadr z filmu e-podręcznik/www.cyfrowaszkola.men.gov.pl

W województwie pomorskim 24 szkoły przystąpiły do projektu „Cyfrowa Szkoła” w tym dwie z Wejherowa. Projekt zakłada wypracowanie optymalnego modelu programu wieloletniego i sprawdzenie, jak najskuteczniej wykorzystać nowoczesne technologie w edukacji młodzieży.

fot. kadr z filmu e-podręcznik/www.cyfrowaszkola.men.gov.pl
fot. kadr z filmu e-podręcznik/www.cyfrowaszkola.men.gov.pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) „Cyfrowa Szkoła”. Szkoły biorące udział w projekcie dostaną dotację celową na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w tym przenośnych komputerów, tablic interaktywnych i urządzeń umożliwiających budowę bezprzewodowej sieci komputerowej. W projekcie biorą udział szkoły z Wejherowa, m.in. Szkoła Podstawowa nr 11 w której odbędzie się 11 marca konferencja na temat projektu. Program został przygotowany przez nauczycieli tej szkoły pod kierunkiem dyrektora  Andrzeja Gredeckiego. – Projekt został opracowany w oparciu o program rządowy „Cyfrowa Szkoła”, w ramach którego nasza placówka oświatowa uzyskała dotację na zakup  pomocy dydaktycznych w celu stosowania nowoczesnych technologii w procesie nauczania.

Uczniowie i nauczyciele, dzięki rozwojowi kompetencji cyfrowych, mogą nabyć niezbędne kwalifikacje do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. W konferencji przewidziany jest udział m.in. wojewody pomorskiego i pomorskiego kuratora oświaty – informują urzędnicy UM w Wejherowie. Program „Cyfrowa Szkoła” obejmuje cztery obszary: e-nauczyciel, czyli przygotowanie nauczycieli do nauczania, komunikowania się z uczniami i rodzicami oraz prowadzenia dokumentacji szkolnej z wykorzystaniem TIK, e-zasoby edukacyjne, w tym e-podręcznik w tym m.in. zapewnienie dostępu do nieodpłatnych e-podręczników, e-szkoła wiąże się to z zapewnieniem szkołom nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz e-uczeń ma zapewnić uczniom, w szczególności zagrożonych cyfrowym wykluczeniem, dostępu do nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Program „Cyfrowa Szkoła” realizowany jest od 4 kwietnia 2012 r. do 31 sierpnia 2013 r. W jego ramach 398 szkół podstawowych w całej Polsce otrzymało dofinansowanie o łącznej wartości niemal 44 mln zł na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/bx_-AkU1yag”]

[youtube_sc url=”http://youtu.be/yIf5l-xwk8E”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.