Gmina Smołdzino może mieć poważne problemy

03 kwietnia 2013r. | Drukuj

Gmina Smołdzino oraz gminy Czarna Woda i Pelplin, to trzy z 48 samorządów w Polsce, które mogą mieć problem z uchwaleniem budżetu w 2014 roku. Takie dane przedstawiło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

fot. archiwum

fot. archiwum

Trzy z 48 samorządów jeszcze w kwietniu mogą trafić na rozmowę do premiera w sprawie ich kłopotów dotyczących uchwalenia budżetu w przyszłym roku.

Problemy gminy Smołdzino wiążą się z jej bliskim sąsiedztwem ze Słowińskim Parkiem Narodowym. Wskaźnik dochodów i wydatków gminy za ostatnie lata pokazuje, że będzie ona miała problem z uchwaleniem przyszłorocznego budżetu. Niestety wydatki są większe niż dochody. 65% terenu gminy zajmuje Słowiński Park Narodowy, na którego obszarze nie można stworzyć żadnych inwestycji. Także na terenach wokół parku nic nie może być zbudowane. Stanowi to dużą przeszkodę dla rozwoju gminy oraz uniemożliwia pozyskiwanie dodatkowych środków pieniężnych.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz