Pobili kolegę na śmierć

02 kwietnia 2013r. | Drukuj

Kryminalni z Ustki zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 23- letniego mężczyzny. Napastnikami okazali się 19 i 22 letni bracia, koledzy ofiary, którzy wcześniej spożywali z nim alkohol. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. policja.pl

Fot. policja.pl

Dyżurny słupskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że z drogi pomiędzy miejscowościami Osieki Słupskie, a Gąbinem pogotowie ratunkowe w ciężkim stanie zabrało mężczyznę. Jak się okazało, 23 letni mieszkaniec gminy Ustka w niewyjaśnionych na tamtą chwilę okolicznościach, doznał bardzo poważnych urazów głowy i w stanie nieprzytomnym umieszczony został na oddziale intensywnej terapii słupskiego szpitala. Pomimo udzielonej mu natychmiastowej pomocy medycznej, mężczyzna zmarł.

Policjanci z Ustki, zajmując się tą sprawą przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca i przesłuchiwali świadków. Śledczy ustalili, że obrażenia u pokrzywdzonego mogły powstać w wyniku działania osób trzecich, w wyniku pobicia. Policjanci wytypowali osoby, które mogły widzieć się z pokrzywdzonym wcześniej i mogły także mieć związek z jego pobiciem. Już po kilku godzinach od zgłoszenia, intensywne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch ustalonych mężczyzn .To bracia-mieszkańcy gminy Ustka w wieku w wieku 22 i 19 lat.

Obydwaj zatrzymani zostali przesłuchani. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. O losie zatrzymanych zadecyduje słupski sąd. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz