Czarny Czwartek

17 grudnia 2010r. | Drukuj

Stu aktorów, pięciuset statystów i kilkadziesiąt pojazdów wzięło udział w zdjęciach do filmu „Czarny Czwartek”. W czwartek wieczorem w Gdyni odbył się prapremierowy pokaz filmu.

Fot. UM Gdynia: Kadr z fimu "Czarny Czwartek"

Film w reżyserii Antoniego Krauze ukazuje grudniowe wydarzenia 1970 roku.  Filmowa historia opowiada o losie 34-letniego Brunona Drywy, który zginął od strzałów z karabinu na peronie SKM Gdynia Stocznia.  W 40. rocznicę brutalnego stłumienia robotniczych protestów, w Hali Gdynia odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Czarny Czwartek”. To mocny film, który zobaczyć powinni nie tylko uczestnicy tamtych wydarzeń.- Tragiczne wydarzenia Grudnia ’70 wreszcie doczekały się ekranizacji – mówili ze wzruszeniem widzowie.  Roman Drywa, syn zabitego Brunona, powiedział  po filmie, że było mu ciężko oglądać ekranizację tej tragicznej historii. Jego zdaniem, sceny w kaplicy i z pogrzebu były bardzo wiernie odtworzone. Podziwiał aktorów za grę, szczególnie odtwórcę roli jego ojca.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz