środa, 22 maja, 2024
Strona główna Tagi Czarny Czwartek

Tag: Czarny Czwartek

„Czarny Czwartek” znów nagrodzony

„Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reżyserii Antoniego Krauze, pierwszy film fabularny o masakrze grudniowej w 1970 r. w Gdyni, otrzymał Nagrodę Publiczności za najlepszy obraz XIX Festiwalu Polskich Filmów w Seattle (Seattle Polish Film Festival), który odbył się na początku listopada.

Festiwal Filmów Kaszubskich rozpoczęty

Uroczysta, bardzo udana inauguracja Letniego Festiwalu Filmów Kaszubskich i o Kaszubach już za nami. Jako pierwszy zaprezentowano film Kaszubi w Kanadzie. Przed nami kolejne projekcje.

Poznali tajemnice filmu

Z kulisami filmu „Czarny czwartek” oraz z opowieściami osób, które widziały te wydarzenia na własne oczy zapoznali się uczniowie z Wicka. Organizatorem spotkania połączonego z pokazem filmu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wicku.

Lekcja historii

Film « Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł« - poleca Renata Dymna.

„Czarny Czwartek” w LCK Fregata

Kolejna wyjątkowa premiera w Lęborskim Kinie "Fregata". Już w najbliższy piątek 25 lutego odbędzie się pokaz filmu "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" opowiadający o wydarzeniach grudnia 1970 roku w Gdyni.

Czarny Czwartek

Stu aktorów, pięciuset statystów i kilkadziesiąt pojazdów wzięło udział w zdjęciach do filmu „Czarny Czwartek”. W czwartek wieczorem w Gdyni odbył się prapremierowy pokaz filmu.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...