Próbowali wybić otwór w ścianie, by dostać się do sklepu

04 lutego 2013r. | Drukuj

Dwaj mężczyźni, którzy usiłowali włamać się do sklepu spożywczo – przemysłowego w Chojnicach, zostali zatrzymani. By dostać się do pomieszczenia, próbowali wybić otwór w tylnej ścianie budynku.

W nocy z 31 stycznia na 1 lutego 2013 r., kilka minut po północy, dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenie o hałasach rozlegających się w rejonie jednego ze sklepów spożywczo – przemysłowych w Chojnicach. Funkcjonariusze na miejscu zauważyli dwóch mężczyzn – jeden z nich trzymał w ręku nóż, a drugi metalowy pręt. Na widok patrolu, obaj rzucili się do ucieczki, próbując sforsować płot. Okazało się, że są to mieszkańcy Chojnic w wieku 47 i 39 lat. Obaj byli pijani – pierwszy miał we krwi 1,40, a drugi – 0,86 promila alkoholu. Jak ustalono, mężczyźni próbowali wybić otwór w tylnej ścianie budynku, by dostać się do wnętrza.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

W trakcie prowadzonego w tej sprawie dochodzenia wyszło na jaw, że 47-latek w grudniu 2011r. włamał się do tego samego sklepu spożywczo – przemysłowego i ukradł pieniądze, artykuły spożywcze oraz rejestrator monitoringu – o łącznej wartości 3600 zł. Ponadto, mężczyzna ma na swoim koncie także dwa inne włamania do innych obiektów w Chojnicach. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: Bez kategoriiChojniceWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz