Miasto zerwało umowę. Budowa aquaparku stanęła.

25 stycznia 2013r. | Drukuj

Budowa słupskiego Aquaparku wstrzymana. Z powodu wielomiesięcznych opóźnień władze miasta zerwały umowę z wykonawcą obiektu. Teraz problemem jest jednak nie tylko dokończenie budowy, ale groźba utraty blisko 20 milionów złotych unijnej dotacji.

Budowa słupskiego Aquaparku miała się zakończyć w czerwcu 2012 roku. Choć główny wykonawca obiektu wielokrotnie zapewniał władze Słupska, że już wkrótce prace „ruszą z kopyta”, obietnice zawsze pozostawały bez pokrycia.

– 18-go stycznia na budowie Aquaparku przez 8 godzin pracowało 20 robotników. Tymczasem w październiku ubiegłego roku wykonawca zapewniał nas, że aby nadrobić jedenastomiesięczne opóźnienie zwiększy zatrudnienie na budowie do 200 osób i wprowadzi dwuzmianowy system pracy. Wszystkie te obietnice okazały się zwykłym kłamstwem – powiedział Andrzej Kaczmarczyk, zastępca prezydenta Słupska.

Fot. GK

Fot. GK

Groźba zerwania umowy z firmą Termochem  wisiała w powietrzu już od kilku tygodni. Przesilenie nastąpiło, gdy miasto wstrzymało płatności za wykonane już prace, a konto kar za opóźnienie robót. Oburzony wykonawca zabrał więc z placu budowy resztę swoich robotników. W tej sytuacji decyzja władz Słupska mogła być już tylko jedna – zerwanie umowy.

– Nie możemy dłużej dać się oszukiwać i wodzić za nos. Z powodu opóźnień i niedotrzymywania jakichkolwiek terminów prac i obietnic byliśmy zmuszeni wypowiedzieć umowę – dodał Andrzej Kaczmarczyk.

Po uprawomocnieniu się wypowiedzenia umowy rozpocznie się inwentaryzacja wszystkich wykonanych prac. Po niej władze Słupska chcą rozpocząć poszukiwania nowego wykonawcy. Niestety prace przy budowie parku wodnego rozpoczną się ponownie najszybciej w maju.

Fot. GK

Fot. GK

Zarząd Termochemu nie komentuje decyzji władz Słupska. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że sprawa zajdzie swój finał w sądzie.

Budowa paku wodnego opóźni się o co najmniej osiemnaście miesięcy. Jeżeli miasto nie rozliczy inwestycji do końca 2015 roku, Słupsk straci blisko 20 milionów złotych unijnej dotacji. Do tej pory miasto wydało na budowę parku wodnego około 37 milionów złotych. Inwestycja wykonana jest w 70-ciu procentach.


Opublikowano w: PolecaneSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz