fot. powiat.slupsk.pl / Jan Maziejuk

22 stycznia Maciej Kobyliński podpisał preumowę dotyczącą przygotowania projektu indywidualnego pn. „Nowy przebieg drogi krajowej nr 21 w Słupsku” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Jest to kolejny krok w kierunku pozyskania dofinansowania na realizację najważniejszej dla miasta inwestycji drogowej – budowy ringu miejskiego.

fot. powiat.slupsk.pl / Jan Maziejuk
fot. powiat.slupsk.pl / Jan Maziejuk

W wyniku realizacji zadania składającego się z trzech etapów powstanie trasa o wysokich parametrach użytkowych pełniąca ważną rolę w układzie komunikacyjnym miasta oraz regionu. Pozwoli to na poprawę warunków przejazdu przez miasto w ciągu drogi krajowej nr 21 poprzez wyprowadzenie jej przebiegu ze ścisłego centrum miasta. Podpisując preumowę miasto zobowiązało się do złożenia w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie projektu.

Po pozytywnej ocenie dokumentów aplikacyjnych podpisana zostanie umowa na dofinansowanie projektu. Całkowity koszt realizacji wynosi: 189,27 mln PLN, a planowane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 160,88 mln PLN. Okres realizacji inwestycji: 28.06.2013 r. – 31.08.2015 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.