fot. policja

24-letni mieszkaniec Słupska, poszukiwany przez sąd za przestępstwa internetowe, został zatrzymany przez kryminalnych w Słupsku. W mieszkaniu, gdzie ukrywał się mężczyzna,  policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, telefony komórkowe i karty sim, służące do popełniania kolejnych oszustw.

Policjanci ustalili, że na terenie Słupska ukrywa się 24-letni mieszkaniec miasta, poszukiwany od 2 lat przez sąd. Mężczyzna, jak ustalili śledczy, w 2010 roku został skazany za liczne przestępstwa internetowe na karę 2 lat pozbawienia wolności. Policjantom udało się ustalić adres zamieszkania oszusta. Potwierdziły się wcześniejsze informacje, że  mężczyzna, nadal za pomocą Internetu, nie wychodząc z domu, oszukuje ludzi.

fot. policja
fot. policja

Gdy kryminalni zapukali do mieszkania w centrum Słupska, w którym przebywał oszust, ten usiłował zatrzeć ślady swojej nielegalnej działalności. Zaczął wyrzucać przez okno posiadany w domu sprzęt komputerowy, następnie próbował uciekać przez balkon. Policjanci przewidzieli, że mężczyzna może wybrać taką drogę ucieczki – za blokiem skutecznie go obezwładnili i zatrzymali. Przestępca został przekazany do aresztu śledczego. Odbędzie zasądzoną karę 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kolejne popełnione przestępstwa. Grozi mu do 8 lat wiezienia .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.