Spór o obwodnicę nadal trwa. Kto będzie płacił?

29 listopada 2012r. | Drukuj

Nadal trwa spór pomiędzy gminą wiejską Słupsk a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku w sprawie opłaty za oświetlenie drogi na odcinku przebiegającym przez tereny gminy. Sprawa ma być rozstrzygnięta w słupskim sądzie rejonowym.

GDDKiA

Spór przed sądem dotyczący opłaty za oświetlenie słupskiej obwodnicy ciągnie się od 2010 roku. Władze gminy już raz wygrały proces w tej sprawie i teraz chcą oddalenia pozwu. Samorząd gminny uważa, że oświetlenie drogi ekspresowej, a taki status obwodnica Słupska posiada, nie jest obowiązkiem gminy. Władze zaznaczają, że pokrywanie kosztów oświetlenia tego odcinka nie należy do zadań własnych gminy i dlatego zgodnie z prawem nie można wydatkować samorządowych pieniędzy na ten cel.

Tymczasem GDDKiA rząda od samorządu gminy Słupsk kwoty około 24 tysięcy złotych wraz z odsetkami. Rozprawa sądowa ma się odbyć dopiero pod koniec stycznia 2013 roku. Do tego czasu obie strony mają czas na sformułowanie zarzutów i dostarczenie materiałów dowodowych.

Poza oświetleniem słupska obwodnica ma też inny problem. Prawdopodobnie z powodu źle zainstalowanego drenażu, pod naporem wody deszczowej nasypy osuwają się. Obecnie trwają prace naprawcze. Jeśli drogowcy nie uporają się z problemem przed zimą sytuacja może się pogorszyć.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz