Bardzo ślisko na drogach

03 grudnia 2010r. | Drukuj

W okolicach Chojnic doszło do dwóch groźnych wypadków, w których ranni zostali trzej kierowcy samochodów dostawczych. Przyczyną były fatalne warunki na drogach.

Fot. M.Wróblewski/KPPSP Chojnice

 Kierowcy pytają kiedy skończy się ten koszmar? Część dróg na południowych Kaszubach trudno nazwać przejezdnymi. W ciągu ostatnich dwóch dni doszło tam do kilkudziesięciu kolizji i wypadków. Na drodze wojewódzkiej Chojnice – Bytów zderzyły się dwa samochody dostawcze, które wpadły w poślizg. Droga jest w tym miejscu nie odśnieżona. Obaj kierowcy zostali odwiezieni do szpitala w Chojnicach.

Fot. M.Wróblewski

Na początku ruch z powodu wypadku odbywał się wahadło, niestety w miarę upływu czasu duże samochody ciężarowe nie mogły podjechać pod wzniesienie i całkowicie zablokowały przejazd.

Fot. M.Wróblewski

Kierowcy ratowali się montując łańcuchy na kołach i na własną rękę posypując ośnieżony odcinek drogi piaskiem, gdyż jadące na miejsce piaskarki i pługi śnieżne również utknęły w korku.

Fot. M.Wróblewski

Do kolejnego wypadku doszło kilka godzin temu na trasie Chojnice – Człuchów w okolicy wsi Nieżywięć. Tam dachował samochód dostawczy, który wpadł w poślizg na bardzo oblodzonej nawierzchni. Ratownicy zastali samochód marki Nissan na poboczu. Ranny kierowca trafił do szpitala. Również tu utrudniony był ruch na drodze.

Fot. M.Wróblewski

 

Opublikowano w: BytówChojnicePublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz