Darłowo: tragiczny wypadek w porcie

12 listopada 2012r. | Drukuj

Operator dźwigu zginął w porcie w Darłowie. Do wypadku doszło podczas rozładunku z ciężarówki stalowych konstrukcji służących do remontu nabrzeża. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Fot. tvn24.pl

Do wypadku doszło w poniedziałek przed południem  na budowie w darłowskim porcie (Darłówko). W tym  miejscu realizowana jest inwestycja pod nazwą Przedłużenie Nabrzeża Słupskiego.  Dźwig pracujący bez podpór przewrócił się i przygniótł 63-letniego mężczyznę.

– Ramię dźwigu zgniotło  znajdującego się w kabinie operatora ze Szczecina. Poniósł on śmierć na miejscu – poinformował dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie st. kpt. Paweł Faryno. Wiadomo, że dźwig rozładowywał ciężarówkę z ciężkim transportem stalowych rur. Prace odbywały się na zlecenie Urzędu Morskiego w Słupsku.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon, jednak ciało wciąż pozostawało w kabinie.  Do jego wydobycia potrzebny był bowiem specjalistyczny sprzęt. Do portu przybyła  także policja,  prokurator oraz cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy najpierw wypompowali z przewróconego dźwigu kilkadziesiąt litrów paliwa, potem rozpoczęli zabezpieczanie miejsca wypadku. – Na miejscu zdarzenia wstrzymano wszystkie prace budowlane – potwierdziła Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sławnie Iwona Ordak.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz