Śnieg nas zasypie

01 grudnia 2010r. | Drukuj

W czwartek spodziewamy się bardzo złych warunków na pomorskich drogach – będą zamiecie śnieżne, wiatr i mróz. Spadnie nawet kilkanaście centymetrów śniegu!

Synoptycy zapowiadają fatalne warunki na drogach. W czwartek będzie mroźno, wietrznie i spadnie bardzo dużo śniegu. Padać będzie od wczesnych godzin porannych – najsilniej przed południem. Na drogach mogą tworzyć się zamiecie i zawieje śnieżne. Temperatura od -6 do – 10 stopni Celsjusza, ale z powodu porywistego, wiatru odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa.  

Trójmiejscy drogowcy twierdzą, że są przygotowani na atak zimy – m.in.  wprowadzili 24-godzinne dyżury. Jednak utrudnień na drogach nie da się uniknąć. Doprowadzenie do tego by po opadach asfalt znów był czarny trwa około 5 godzin, dopiero od momentu, kiedy przestanie padać śnieg.

– Trzeba zachować szczególną ostrożność, a najlepiej nie wyjeżdżać w trasę, bo na drogach będą bardzo złe warunki do jazdy, a niektóre drogi mogą być nawet nieprzejezdne  – ostrzegają policjanci z drogówki.

Fot. KWP w Gdańsku

Na południu województwa trudne warunki panują od wczoraj. W okolicach Człuchowa do rowu wpadł ambulans przewożący pacjentki. W pojeździe znajdowało się trzech pasażerów. Dwie kobiety z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Policjanci ustalili, że kierowca karetki marki Renault nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i na łuku drogi wypadł z trasy.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz