Mariusz Chmiel: Sprawa mandatu sprzed dwóch lat

18 października 2012r. | Drukuj

Wójt gminy Słupsk Mariusz Chmiel i jego podwładny komendant Straży Gminnej mogą stanąć przed sądem za przekroczenie uprawnień i przyjęcie korzyści majątkowej.

fot. Mariusz Chmiel/facebook

Choć żaden z urzędników nie wziął łapówki, za ich zgodą straż anulowała mandat z gminnego fotoradaru, którym został ukarany burmistrz Sokółki. Pech chciał, że gdy samorządowiec dzwonił do gminy Słupsk po „koleżeńską przysługę” jego telefon był na podsłuchu służb specjalnych.

Wójt gminy Słupsk nie kryje złości na jego zdaniem absurdalne śledztwo służb specjalnych i prokuratury. Zdaniem samorządowca gmina miała prawo odstąpić od karania burmistrza Sokółki mandatem i jedynie go pouczyć. Mariusz Chmiel ujawnia, że śledztwo w tej sprawie trwa już dwa lata. W tym czasie urzędnicy kilkukrotnie byli przesłuchiwani przez policję i prokuratorów z Łomży. Samorządowiec wytyka wymiarowi sprawiedliwości, iż koszty postępowania w tej sprawie już kilkaset razy przekroczyły wartość umorzonego mandatu.

 


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz