O czym rozmawiają w Słupsku?

12 października 2012r. | Drukuj

Energia odnawialna, gaz łupkowy, turystyka i rolnictwo z tego ma słynąć nie tylko w Polsce, ale i w Europie tak zwany region słupski. Kierunki rozwoju Pomorza Środkowego, a także szanse i bariery to główne tematy Słupskich Dni Gospodarki.

fot. UM Słupsk

Choć obszar dawnego województwa słupskiego na pewno nie może liczyć na tak wielkie inwestycje jak Trójmiasto. Region nie jest jednak skazany jedynie na biedę i bezrobocie – mówią zgodnie pomorscy przedsiębiorcy, samorządowcy i politycy.

Dowodem siły zachodniej części województwa pomorskiego, ma być między innymi otwarty przed tygodniem Inkubator Technologiczny, w którym zorganizowano tegoroczne Dni Gospodarki (11-12.10). Kołem zamachowym tej części województwa pomorskiego będą jednak nie tylko nowe technologie, ale także elektrownie wiatrowe, gaz łupkowy, rolnictwo i turystyka. Zdaniem uczestników forum gospodarczego inwestycje w wielu dziedzinach powodują, że Pomorze stosunkowo dobrze znosi kryzys gospodarczy.

Optymizm samorządowców i polityków nie udziela się jednak przedsiębiorcom. Szczególnie właściciele małych firm coraz boleśniej odczuwają drugą falę kryzysu.

W Słupskich Dniach Gospodarki biorą udział przedsiębiorcy nie tylko z Pomorza, ale także ze Skandynawii, Niemiec, Rosji i Wielkiej Brytanii.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze