Wójt straci stanowisko za jazdę po pijanemu

09 października 2012r. | Drukuj

Wójt Gminy Słupsk Mariusz Chmiel skazany prawomocnym wyrokiem za jazdę pod wpływem alkoholu. Mieszkańców gminy Słupsk czekają przedterminowe wybory samorządowe.

fot. Mariusz Chmiel/Facebook

 

Sąd rejonowy w Słupsku już w lipcu tego roku na niejawnym posiedzeniu uznał Mariusza Chmiela winnym i skazał za prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Mariusz Chmiel początkowo nie zgodził się z wyrokiem nakazowym. O winie wójta miał więc zdecydować jawny proces sądowy. Niespodziewanie dla wszystkich niemal w ostatniej chwili wójt zrezygnował z procesu. Teraz muszą go odwołać radni.

Problem w tym, że w piętnastoosobowej radzie wójta popiera aż jedenastu radnych. Jerzy Karaś – radny opozycyjny – ma nadzieję, że rozsądek i poczucie przyzwoitości wezmą w radzie górę. Proces odwoływania wójta Chmiela może trwać nawet kilka miesięcy. Dopiero po wygaśnięciu jego mandatu do akcji może wkroczyć premier, który wyznaczy zarząd komisaryczny.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz