Bus pełen dzieci wywrócił się w Chojnicach

29 września 2012r. | Drukuj

Trzynaścioro dzieci trafiło do szpitala poszkodowanych w wyniku wypadku, do którego doszło w centrum Chojnic. Na szczęście obrażenia są niewielkie i życiu uczestników szkolnej wycieczki nic nie zagraża.

fot. chojnice.com

Do wypadku doszło w sobotę o godz. 9.50 w Chojnicach. Na skrzyżowaniu ulic Wysokiej, Zielonej, Derdowskiego i Mickiewicza bus przewożący dzieci  wymusił pierwszeństwo i zderzył się z oplem astra. Podczas wypadku bus przewrócił się na bok. Busem jechali na wycieczkę uczniowie IV klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej ze Słupska . Trzynaścioro z nich odniosło różne obrażenia i trafiło do szpitala. Opatrzenia wymagały tez  też opiekunki oraz kierowcy obu pojazdów. Jak informuje policja,  potłuczone dzieci wydostały się z busa przez górne okno. – Dzieci były zapłakane i w szoku, pocieszali je strażacy, którzy prowadzili akcję ratunkową – relacjonuje policja.

– Powodem tego zdarzenia było to, że kierowca busa ze Słupska, wyjeżdżając z ulicy Zielonej, nie udzielił pierwszeństwa oplowi, który jechał prawidłowo. W bok busa uderzył samochód osobowy i bus się przewrócił –  informuje Artur Porożyński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chojnicach.

Po południu wszyscy uczniowie ze Słupska, którzy byli poszkodowani w wypadku w Chojnicach, wrócili zastępczym autobusem do domu.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz