Dwóch gimnazjalistów podpaliło bezdomnego

09 sierpnia 2012r. | Drukuj

Kryminalni z komisariatu na gdańskim Śródmieściu zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych o podpalenie bezdomnego mężczyzny. W wyniku zdarzenia poszkodowany z poparzeniami brzucha i klatki piersiowej trafił do szpitala. 14 i 15-latek staną wkrótce przed sądem dla nieletnich.

fot. policja.pl

Do zdarzenia doszło 23 lipca około 14:30. Wóczas dyżurny gdańskiej komendy został powiadomiony o podpaleniu mężczyzny, który leżał niedaleko pojemnika na śmieci przy ul. Tobiasza. Jak się okazało, na miejscu widziane były dwie osoby, które  zaraz po zdarzeniu uciekły. 49-letniemu bezdomnemu, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, udzielono natychmiast pomocy lekarskiej. Mężczyzna z poparzeniami brzucha oraz klatki piersiowej trafił do szpitala.

 Na podstawie działań operacyjnych kryminalni ze Śródmieścia ustalili, że osobami widzianymi w okolicy miejsca zdarzenia byli dwaj nieletni – 14 i 15-latek. Funkcjonariusze zatrzymali nastolatków na Jarmarku Św. Dominika. Zaraz po zatrzymaniu gimnazjaliści zostali przesłuchani w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Sprawa trafi teraz do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Gdańsku.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz



Najnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze